oferta na wyłączność
38
ofert
Janusz Nagrabski

Manager

Licencja: 22218

biuro@baj-home.pl

604765626

zostaw wiadomość
3 625,85 zł/m2 cena: 11 156 625 zł

Udostępnij ofertę

Opis nieruchomości

Biuro nieruchomości BAJ HOME oferuje Państwu prawo własności nieruchomości gruntowej zbudowanej nowoczesnym budynkiem biurowo – magazynowo – produkcyjnym z zapleczem socjalno – sanitarnym o powierzchni użytkowej 3 076,97 m2. Nieruchomość gruntowa stanowi działki nr ew. 51/12, 51/14, 51/16, 51/17, 51/18, 51/19, 51/20, 51/21 o łącznej powierzchni 20 492 m2 oraz udział 66/100 w prawie własności dz. nr ew. 51/2 o pow. 1 101 m2, położonych w Białym Borze w odległości 2,3 km od granic Grudziądza.

Preferujemy sprzedaż udziałów spółki będącej właścicielem nieruchomości, która została stworzona celowo tylko pod obsługę w/w obiektu i nie dokonywała żadnych innych transakcji.

Nieruchomość może zostać sprzedana wraz z aktualnie wynajmowaną przez właściciela całą powierzchnią budynku przez czterech najemców.

W tym przypadku cena za nieruchomość jest określona na 2,35 MLN EUR (obiekt z umową najmu pewną na 5 lat).

W przypadku sprzedaży obiektu bez najemców cena nieruchomości wynosi 2,5 MLN EUR.

Przychody z najmu – 747.244,80 zł / rok.

Koszty utrzymania roczne 130 tys. zł/ rok.

Opis techniczny budynku
Nowoczesny i efektowny
budynek został oddany do użytkowania w 2015 roku. Obiekt składa się z trzech segmentów: hali magazynowej wysokiego składowania, hali niskiej produkcyjnej oraz piętrowej części biurowo – socjalnej. Komunikację pomiędzy kondygnacjami części biurowo – socjalnej zapewnia klatka schodowa o konstrukcji żelbetowej z poręczami ze stali nierdzewnej i przestronnymi, efektownymi dla budynku oknami. Od strony magazynowej transport jest zapewniany poprzez zastosowanie 2 ramp najazdowych oraz 6 bram sterowanych pilotem. Aktualnie budynek znajduje się w stanie bardzo dobrym i nie wymaga inwestowania.

Charakterystyka rozwiązań konstrukcyjno – materiałowych obiektu:

Konstrukcja:

- część magazynowa i produkcyjna – stalowa, żelbetowa,

- część biurowo – socjalna – mieszana.

Ściany zewnętrzne:

- płyta warstwowa z wypełnieniem z wełny mineralnej,

- mur z bloczków „YTONG” ENERGO gr. 30cm, pokrycie tynkiem elewacyjnym,

- mur z bloczków SILKA gr. 24cm, ocieplenie - wełna min.,

- mur z bloczków „YTONG” gr. 30cm, pustka powietrzna,

Ściany wewnętrzne:

- płyta warstwowa z wypełnieniem z wełny mineralnej,

- mur z bloczków SILKA gr. 24 cm,

- mur z bloczków „YTONG” gr. 30 cm,

- mur z gazobetonu gr. 18 cm, - ściana g-k

- płyta gipsowo-kartonowa, gr. 1,25 cm,

- mur ogniowy pomiędzy częściami budynku.

Ściany systemowe:

- Ściany - ściana aluminium przeszklona - systemowa,

Ściany fundamentowe: - zewnętrzna żelbetowa 15 cm, 20 cm i 30 cm, styropian ekstrudowany, tynk na siatce, pokrycie masą asfaltowo-kauczukową IZOHAN DYSPERBIT, poniżej poziomu terenu folia kubełkowa zamiast tynku na siatce,

- ściana wewnętrzna żelbetowa 24cm.

Dach

a) hala magazynowa - membrana dachowa gr. 1,5 mm - wełna min. (płyta MONROCK PRO) – 15 cm - paraizolacja - blacha trapezowa T92 gr.0,88mm 9cm

b) hala produkcyjna - membrana dachowa gr. 1,5 mm - wełna min. (płyta MONROCK PRO) - 20cm - paraizolacja - blacha trapezowa T92 gr.0,88mm 9cm

Stropy:

a) część biurowo – socjalna: - płyta stropowa gr. 22cm

b) hala magazynowa - płyta stropowa gr. 22cm

Stolarka:

- okna: wysokiej jakości profil aluminium w kolorze antracyt.

- witryny zewnętrzne: aluminiowe,

- ścianki z profili aluminiowych z drzwiami,

- drzwi wewnętrzne: płycinowe, aluminiowe, aluminiowe przeszklone,

- brama wewnętrzna segmentowa,

- drzwi zewnętrzne: aluminiowe, aluminiowe przeszklone,

- brama zewnętrzna automatyczna, ocieplona, segmentowa,

Tynki:

- tynk kategorii 3 cementowo-wapienny na ścianach murowanych,

- tynk żywiczny na ścianach fundamentowych,

- tynk zewnętrzny elewacyjny systemowy.

Malowanie: - ściany wewnętrzne murowane, sufity - farba emulsyjna biała, - konstrukcja stalowa zabezpieczona antykorozyjnie. - w pomieszczeniach mokrych — część socjalno-higieniczna – ściany obłożone tworzywem i częściowo glazurą. Sufity: podwieszane w części socjalno - biurowej systemowe.

Posadzki:
a) cześć socjalno-biurowa: - płytki ceramiczne typu gres, tworzywo sztuczne - pomieszczenia mokre, panele, wykładzina dywanowa,

b) hala magazynowa / hala produkcyjna: - beton utwardzany powierzchniowo.

Elewacje: - zadaszenia konstrukcji stalowej nad drzwiami wejściowymi, pokrycie ze szkła hartowanego, - żaluzje zewnętrzne.

Instalacje:

- instalacja grzewcza – zasilana z kotłowni gazowej, na halach nagrzewnice,

- instalacja wody ciepłej i zimnej,

- instalacja kanalizacji deszczowej,

- instalacja kanalizacji sanitarnej ,

- instalacje elektryczne,

- instalacja hydrantowa,

- instalacja telefoniczna,

- instalacja gazowa,

- w części produkcyjnej instalacja sprężonego powietrza,

Wentylacja:

- Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Flowair OxeN z dogrzewem powietrza,

- Wentylacja zaplecza socjalno-biurowego grawitacyjna (w pomieszczeniach wc i socjalnych wspomagana klimatyzacją firmy LG sterowaną pilotami). W pomieszczeniach szatni i umywalni nawiewno-wywiewna. - Wentylacja hali produkcyjnej - mechaniczna nawiewno-wywiewna Volcano Euroheat. - Wentylacja hali magazynowej - grawitacyjna.

System alarmowy z czujkami ruchu i kamerami z możliwością powiadamiania do firmy ochroniarskiej i na telefon.

System ochrony przeciwpożarowej z centralą POLON 4100.

Inne media: szambo, prąd, woda gminna, linia telefoniczna.

Parametry powierzchniowe budynku: Powierzchnia użytkowa: 3 076,97 m2 Powierzchnia najmu: 3 009,63 m2

Budynek ogrzewany jest poprzez zastosowanie systemu instalacji gazowej grzewczej z dwoma nowoczesnymi piecami Vitocrossal 200 firmy Viessmann i kaloryferów oraz nagrzewnic. Jakość wody zapewnia stacja uzdatniania Aquahome 20-N firmy Viessmann.

Moc maksymalna każdego z pieców wynosi 186 kW.

Przeznaczenie nieruchomości w MPZPZgodnie z zapisami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grudziądz zmienionego Uchwałą Nr XV/107/2015 Rady Gminy Grudziądz z dnia 30 września 2015 r., zmienionego Uchwałą nr X/110/2019 Rady Gminy Grudziądz z dnia 29.05.2019 r., działki stanowiące przedmiot sprzedaży położone są na obszarze istniejącej i projektowanej zabudowy mieszkaniowo - usługowej.

Położenie
Nieruchomość jest położona w południowej części powiatu grudziądzkiego, na terenie o przewadze zabudowy mieszkaniowej, przemysłowej i magazynowej. Granica Grudziądza oddalona jest od obiektu o około 2,3 km. W promieniu około 700 m przebiega droga krajowa nr 55, a najbliższy wjazd na tą drogę oddalony jest o około 1 km. W odległości około 4 km od nieruchomości, droga krajowa nr 55 krzyżuje się z drogą krajową nr 95. Natomiast droga krajowa nr 95 w odległości około 7 km krzyżuje się z autostradą A1. Dodatkowo w promieniu około 700 m w kierunku zachodnim od obiektu przebiega linia kolejowa, a najbliższy przystanek PKP oddalony jest od nieruchomości o około 3 km. Oferowane działki tworzą jeden funkcjonalny kompleks o kształcie umożliwiającym racjonalne zagospodarowanie terenu. Nad północną częścią przedmiotu wyceny przebiega linia wysokiego napięcia, która nie powoduje znaczących utrudnień w zagospodarowaniu przedmiotu wyceny. W północnej części nieruchomości zlokalizowany został zbiornik przeciwpożarowy o powierzchni 533,09 m2 oraz pojemności czynnej 435 m3 – pod linią wysokiego napięcia. Południowa część nieruchomości jest niezagospodarowana, porośnięta roślinnością trawiastą i drzewami. Część południowa nieruchomości jest nieogrodzona. Część północna nieruchomości, na której posadowiony jest budynek produkcyjno – magazynowo – biurowy zagospodarowana, ogrodzona ogrodzeniem panelowym. Drogi wewnętrzne, place składowe i manewrowe, miejsca postojowe i ciągi piesze utwardzone kostką brukową. Przyłącza do instalacji: - energia elektryczna, - wodociągowe - z wodociągu gminnego, - odprowadzenie ścieków bytowych - 2 zbiorniki bezodpływowe. - przyłącze gazowe. Działki stanowiące przedmiot wyceny zlokalizowane są w drugiej linii zabudowy od drogi gminnej o nawierzchni nieutwardzonej i szutrowej. Działki posiadają bezpośredni dostęp do drogi publicznej – drogi gminnej stanowiącej dz. nr ew. 45, poprzez zjazd usytuowany na dz. nr ew. 51/14. Droga ta w odległości około 300 m krzyżuje się z drogą asfaltową. Dodatkowo dostęp do drogi gminnej możliwy jest przez drogę wewnętrzną stanowiącą dz. nr ew. 51/2.

Najwięcej zdjęć oferowanej nieruchomości jest na stronie www.baj-home.pl

Bezpieczeństwo i ułatwienia przy załatwianiu formalności podczas zakupu nieruchomości oparte są na precyzyjnej umowie, profesjonalnej obsłudze, naszym doświadczeniu i prostocie w otrzymaniu ewentualnego kredytu. Dołożymy wszelkich starań, aby podjęta przez Państwa decyzja o wyborze partnera biznesowego, czyli banku, była najlepsza i najkorzystniejsza, a zapisy w umowie kredytowej nie były dla Państwa zaskakujące i niejasne. Doradcy bankowi pomogą Państwu zgromadzić niezbędne dokumenty, podpisać wniosek kredytowy i wynegocjować najlepsze warunki kredytowe. Nawet po wypłaceniu środków przez bank, jak również na każdym innym etapie spłacania zobowiązania, mogą Państwo zwrócić się do nas o bezpłatną poradę.

Zapraszamy na prezentację, oferując rzetelną i profesjonalną opiekę nad całością transakcji przeprowadzonej w bezpieczny sposób przez licencjonowanego Pośrednika. Nr licencji zawodowej 22218. Posiadam ubezpieczenie OC pośrednika nieruchomości na równowartość 200 000 euro.

 

Nota prawna

Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Szczegóły

Symbol oferty BAJ-HS-3955
Powierzchnia 3 076,97 m²
Powierzchnia działki 20 492 m²
Wymiary działki 109x170 m
Ukształtowanie działki płaska
Rok budowy 2015
Przeznaczenie hali magazynowy, produkcyjno-magazynowy, produkcyjny
Dojazd droga szutrowa
Ogrzewanie C.O. GAZOWE
Położenie teren przemysłowy
Klimatyzacja tak

Dane:

PLN
%

Wynik:

PLN
pierwsza rata
ostatnia rata
PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
%
PLN
PLN
PLN

PLN

Uwaga: mogą wystąpić dodatkowe opłaty za założenie księgi wieczystej oraz ustanowienie hipoteki.

Napisz do nas

Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Trwa wysyłanie...

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

rozumiem